Praha 26. dubna 2007

Každý desátý kamion platí mýto prostřednictvím CCS 

 

Již sedm tisíc těžkotonážních vozidel – kamionů, cisteren, autobusů a podobně využívá k úhradě mýta v České republice specializovanou kartu CCS Toll, kterou uvedla na trh v listopadu 2006 CCS Česká společnost pro platební karty a.s. Kartu CCS Toll si zvolilo již 1 200 firem z celé České republiky i Slovenska a 90 % z nich využívá rychlou a pohodlnou metodu následného placení.

Ze zhruba 70 tisíc automobilů, které byly ke konci března do mýtného systému zaregistrovány, 7 tisíc využívá kartu CCS Toll, což považujeme vzhledem k velké konkurenci tankovacích a platebních karet za náš velký úspěch,“ uvádí Hana Ševčíková, ředitelka úseku služeb zákazníkům CCS České společnosti pro platební karty a.s.

90 % našich firemních zákazníků využívá možnost následného placení. V prvních týdnech provozu mýtného systému řidiče zdržovaly osobní návštěvy distribučních a kontaktních míst. Díky „virtuální“ kartě CCS Toll tam již nemusí zajíždět a dostanou se tak k cíli rychleji. Jestliže se firma rozhodne pro placení mýta prostřednictvím karty CCS Toll, nemusí vyřizovat bankovní záruku a převody peněz za mýtné poplatky automaticky obstarává CCS. Na základě elektronických dat z mýtného systému příslušné částky inkasujeme z bankovního účtu zákazníka, který pravidelně jednou měsíčně obdrží přehledné vyúčtování včetně daňového dokladu. Kartu CCS Toll je možné využít také při odběru a vracení palubních jednotek, u dodatečných změn registrovaných údajů o firemních vozech a podobně.

Vystavení karty CCS Toll je zdarma. K jejímu získání stačí zákazníkovi vyplnit jednoduchou objednávku, která je ke stažení na našich internetových stránkách www.ccs.cz. „Karta CCS Toll je dle přání zákazníka vystavena buď na jméno společnosti, na SPZ vozidla nebo jako univerzální, a stačí mít pouze jednu pro všechna firemní vozidla,“ dodává Ševčíková.

 

 

 

 

 

Informace o společnosti CCS:

 

Skupina CCS je tvořena mateřskou CCS Českou společností pro platební karty a.s. a dceřinou CCS Slovenskou spoločností pre platobné karty s.r.o. vlastněnou společně s UNION TANK Eckstein GmbH Co.

 

CCS Česká společnost pro platební karty a.s. spravuje více než tři sta tisíc specializovaných karet určených pro nákupy produktů a služeb souvisejících především s motorismem. CCS tak hraje významnou roli na trhu bezhotovostních nákupů v České republice. Vedle provozování firemních autokaret se CCS zaměřuje na rozvíjení technologicky pokročilých služeb pro řízení logistiky a nákladů firemního autoparku, jako je například systém pro efektivní správu pohybu vozidel iMonitor.

 

CCS využívá flexibilní akceptační síť, která je otevřena dalšímu rozšiřování počtu akceptačních míst nejen pro karty CCS. Společnost je současně největším českým nebankovním zpracovatelem karetních transakcí.

 

CCS trvale rozvíjí schopnost poskytovat karetní a síťová řešení, která umožňují realizovat požadavky korporátních zákazníků na klíč, a to včetně jejich implementace a následné správy.

 

V říjnu 2006 převzala nad CCS kontrolu společnost FleetCor koupí od dřívějšího majitele Advent International.
 

*             *             * 

V případě potřeby dalších informací kontaktujte, prosím:

David Sroka

Manažer firemní komunikace, tiskový mluvčí

CCS Česká společnost pro platební karty a.s.

Tel.: 266 108 454, 606 624 814

e-mail: sroka@ccs.cz