Zaměstnanci Ministerstva zahraničních věcí budou platit kartami Diners
Club

 

PRAHA, 30.6. 2006 - Společnost Diners Club Czech uzavřela tento týden rámcovou smlouvu s Ministerstvem zahraničních věcí ČR (MZV ČR) o možnosti vydávání osobních zaměstnaneckých karet pro  jeho zaměstnance.

 

Zaměstnanci MZV ČR cestující do zahraničí nebo působící na zastoupeních ČR v zahraničí budou mít  v průběhu července možnost požádat o osobní zaměstnaneckou kartu Diners Club Classic / MZV, která jim umožní provádět bezhotovostní platby na 13 milionech obchodních míst ve 200 zemích světa a vybírat hotovost prostřednictvím sítě 1 milionu bankomatů a 42 tisíc poboček bank.

 

"Jsem ráda, že se nám jednání s Ministerstvem zahraničních věcí podařilo úspěšně ukončit a že karty Diners Club jsou stále více využívány úřady státní správy," říká ředitelka Diners Club Czech Ing. Eva Kárníková, MBA. Podle slov Ing. Kárníkové je využívání  karet Diners Club výhodné jak pro firmy, tak pro státní správu zejména díky odložené splatnosti transakcí až o 55 dní a celkovému zjednodušení administrativy. Karty Diners Club využívá v České republice řada státních institucí  i velkých společností. Od července mezi ně budou patřit i zaměstnanci MZV ČR.

 

"Využívání osobních zaměstnaneckých platebních karet Diners Club předpokládáme především u zaměstnanců, kteří často cestují mimo ČR nebo jsou dlouhodobě vysíláni do zahraničí," říká RNDr. Vladimír Zavázal, CSc., státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR a dodává: "Program osobních karet Diners Club nám umožní nejen zlepšení kontroly a řízení služebních výdajů při pracovních cestách, ale především celkové snížení rizik a nákladů spojených s výběry a vyúčtováním hotovostních valutových záloh. Zároveň přinese jednotný a vysoký standard a celkové zjednodušení systému pojišťování léčebných výloh při zahraničních cestách našich zaměstnanců, kteří navíc získají moderní a současně velmi prestižní platební nástroj odpovídající potřebám zahraniční služby 21. století."

 

Podle Ing. Kárníkové patří firemní programy a služební karty Diners Club k nejúspěšnějším produktům Diners Club v České republice. Soukromým firmám a úřadům státní správy nabízí mnoho výhod, mezi něž patří kromě přehledného vyúčtování a celkového zjednodušení administrativy i snížení nákladů na služební cesty a možnost úplného odstranění hotovostních záloh. Pro často cestující zaměstnance přináší služební karty lepší komfort například díky možnosti využít 90 VIP salónků na letištích po celém světě, služby garantované hotelové rezervace či slev u celosvětových sítí autopůjčoven.

 

 

Pro více informací kontaktujte:

Miloslav Bouček

Obchodní a marketingový ředitel

tel: +420 724 029 340

e-mail: sales@dinersclub.cz

Diners Club Czech s.r.o.

Široká 5/36, 110 00 Praha 1

 

Diners Club Czech zastupuje v České republice mezinárodní asociaci Diners Club International, která se specializuje na vydávání kreditních karet Diners Club. V České republice působí již od roku 1998. Kartu Diners Club v tuzemsku vlastní téměř 10.000 klientů a akceptuje ji přes 38.000 obchodních míst. Celosvětově bylo vydáno více než 9 milionů karet Diners Club, které mohou klienti používat na více než 13,5 milionech obchodních míst ve 200 zemích světa.

 

Kreditní karta Diners Club je typu charge, tj. umožňuje klientovi nákup zboží či služeb prostřednictvím bezúročného úvěru s odloženou splatností až 55 dní. Po skončení kalendářního měsíce jsou všechny transakce vyúčtovány a klient uhradí celkovou sumu útrat naráz. Karta Diners Club není vázána k žádnému konkrétnímu bankovnímu účtu.

 

Další informace o společnosti Diners Club Czech a jejích produktech naleznete na www.dinersclub.cz