Diners Club International - DC News č. 3-09 | 20. března 2009
firemní karty
Požádejte o vydání firemních karet
Kromě firemních produktů Lodged Account a Road Account nabízí Diners Club firmám také zajímavé balíčky v podobě firemních programů. Jako firemní karty Diners Club mohou být vydány všechny tři typy karet, které Diners Club standardně nabízí - Diners Club Classic, Diners Club/ČSA i Diners Club/Golf.



Zavedení firemních služebních karet Diners Club umožňuje odstranění hotovostních záloh na služební cesty a zjednodušuje vyúčtování všech služebních výdajů. K firemním kartám se, stejně jako ke kartám soukromým, vážou všechny standardní benefity - od odložené splatnosti transakcí přes cestovní pojištění až po volný vstup do VIP letištních salónků. Odložená splatnost transakcí až o 55 dní navíc výrazně přispívá ke zlepšení firemního cash flow. Karty Diners Club vydané v rámci firemního programu mohou mít nastavené jak individuální limity čerpání, tak také zodpovědnost za úhradu transakcí, která může být buď plně na držiteli karty, plně na společnosti nebo sdílená.
V případě, že máte zájem o bližší informace o firemních kartách Diners Club nebo jiných produktech a přejete si, aby vás kontaktovali náš obchodní zástupce, stačí vyplnit kontaktní formulář, který naleznete v Klientské sekci na našich internetových stránkách.
anketa
Vyjádřete svůj názor a pomozte nám zlepšovat naše služby
Jako každý rok touto dobou přicházíme i letos s anketou určenou držitelům karet Diners Club. Jejím vyplněním nám pomáháte zlepšovat naše služby. Podělte se s námi o své názory a zkušenosti a získejte jako poděkování drobný dárek. Anketu můžete vyplnit on-line přímo na našich stránkách.
Anketa Diners Club
akceptace
Doporučte nám svého oblíbeného obchodníka
V loňském roce jsme splnili přání mnoha z našich klientů a úspěšně zahájili akceptaci karet Diners Club v obchodní síti prodejen Tesco. Nejen velké řetězce ale patří k vašim oblíbeným obchodům. Proto jsme připravili formulář, jehož prostřednictvím nám můžete doporučit obchodníka, u kterého byste uvítali zahájení akceptace našich karet. Zmíněný formulář naleznete zde.
soutěž
Po světě s kartou Diners Club

Odpověď na minulou soutěžní otázku zněla Itálie.

Vítězem se stala Veronika Najralová z Dukovan. Gratulujeme!
Poprvé byla tato země prozkoumána španělskými objeviteli v raném 16. století. Demokratická vláda zde funguje již od roku 1902 a jediná občanská válka, která zde kdy vypukla, trvala pouhé dva měsíce roku 1948 a jejím důsledkem bylo rozpuštění armády, následované změnou ústavy, která roku 1949 zakázala vytvořit státu armádu. Tato situace, kdy stát nemá stálou armádu, trvá dodnes.

Pomyslnou osu země táhnoucí se od severozápadu k jihovýchodu tvoří tři sopečná pohoří, která oddělují dvě velké nížiny nacházející se na severu a západě země. V pánevní oblasti zvané Centrální údolí žije většina obyvatelstva země. To je tvořeno ze tří čtvrtin příslušníky římskokatolické církve. Dalších téměř 14 % obyvatelstva je evangelického vyznání. Ostatní náboženství zde mají jen minimální zastoupení.

Úředním jazykem je zde španělština, přesto se zde snadno domluvíte také anglicky. Tato země byla prvním státem, který začal vyvážet do světa banány a kávu. Ty jsou hlavním vývozním artiklem až dodnes. Hlavní město, které se nachází v nadmořské výšce 1170 m n.m., se vyznačuje tím, že zde přímo vedle historických budov najdete ultramoderní stavby z betonu, skla a oceli. Diners Club zde zahájil svou činnost v roce 1990. Uhádnete, o jaké zemi je řeč?

Partnerem soutěže je:

volcano - health club
Vítězem se stane ten, jehož správná odpověď dojde jako devátá v pořadí. Odpovědi zasílejte na adresu soutez@dinersclub.cz (odpovědi zaslané na jinou adresu nebudou brány v potaz). Do e-mailu uveďte také svoje jméno a poštovní adresu. Na vítěze čeká malé překvapení od společnosti Diners Club a voucher na měsíční členství v komplexu Volcano.
informujeme
Na radnici můžete provádět platby pomocí platební karty
Na pokladně Městského úřadu Český Brod na náměstí Arnošta z Pardubic čp. 56 lze nově provádět platby platebními kartami typu MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro, VISA, VISA Elektron a VPay, JCB a Diners Club.
Platební karty Diners Club akceptuje k úhradám poplatků řada městských úřadů po celé republice. Jejich přehled naleznete mezi běžnými obchodníky v sekci Obchodní místa na našich internetových stránkách, když zadáte hledání výrazu „Městský úřad“.
z tisku
$ nebo €? Vyzrajte na peníze!
Mám si brát na dovolenou platební kartu, nebo radši hotovost? Jsou pro cestu do exotických zemí lepší eura, nebo tradiční dolary? Pokusíme se vám poradit, jak se vyhnout situacím, kdy sice máte peníze, okolnosti vám ale brání je použít.

Pokud se chystáte do „civilizovaného“ světa, máte situaci ulehčenou. Bankomat potkáte na každém rohu, v obchodech přijímají platby kartou a peníze si snadno můžete vyměnit v bankách a ve směnárně. I tady ale pozor - to vše platí jen pro města, na vesnici moc bankomatů ani směnáren nenajdete. Proto je lepší nespoléhat se na elektronické výdobytky posledních desetiletí a vzít si i nějakou tu hotovost. Šustící svazky bankovek ve vašich kapsách ale mohou lákat i leckteré lapky, proto to s nimi nepřehánějte.

Což takhle pár šeků?
Šikovnou variantou může být nákup cestovních šeků - někteří cestovatelé je sice považují za překonané, své výhody však pořád mají. Jde především o bezpečnost: jejich použití je vázané na podpis a na předložení osobního dokladu. V případě ztráty nebo okradení můžete šeky zablokovat a banka vám do 24 hodin zašle nové. Šeky nakoupíte v lepším kurzu, než by vám dali ve směnárně, a v zahraničí je lze směnit za hotovost nebo s nimi přímo platit - to ale jen na vybraných místech. Za směnu platíte bankovní poplatky a v některých zemích narazíte na to, že je vyměňují pobočky třeba jen jediné banky. K pohodlí platebních karet tedy mají daleko.

Japonci naše karty neberou
I tady proto platí zlatá střední cesta - úplně nejlepší je způsob placení kombinovat. Rozhodně si s sebou vezměte platební kartu a plaťte s ní co možná nejčastěji - je to nejen pohodlné, ale také nejlevnější, vyhnete se tak bankovním poplatkům. Ideální je mít kartu embosovanou - tu přijímají skoro všude, poznáte ji podle plasticky vyražených údajů. Na drobné nákupy nebo platby v restauracích mějte vždy po ruce peníze v hotovosti a do zemí, kde si nejste jisti bezpečností, si vezměte i cestovní šeky.

Z ekonomicky vyspělých zemí vás může nepříjemně překvapit situace v Japonsku. Jeny si nakupte raději už v Praze, jinak byste se mohli potýkat s nečekanými problémy - tamní banky zavírají nezvykle brzy a ve většině japonských bankomatů se nedá vybrat hotovost pomocí mezinárodní karty! Ty se sice široce využívají v místních obchodech pro placení služeb a nákupů, vybrat s nimi hotovost lze ale málokde. Platební karty MAESTRO a VISA ELECTRON, které jsou v Česku hojně rozšířené, jsou přijímány jen vzácně. Spoléhejte spíše na VISA, MASTERCARD, AMERICAN EXPRESS, JCB nebo DINERS CLUB.

Dolar versus euro
Jestliže míříte do exotických zemí, jejichž měnu nelze koupit v českých směnárnách, budete muset při nákupu hotovosti volit mezi dolary a eury. Pamatujte na to, že evropskou měnou můžete kromě zemí eurozóny platit v Černé Hoře, Andoře, Kosovu, Vatikánu, Monaku a San Marinu.
Americkým dolarem jde zase kromě USA platit i v Panamě, Ekvádoru, Salvadoru, ve Východním Timoru či na Britských Panenských ostrovech. Pár dalších zemí má sice svoji měnu, obchodníci se ale dolarům většinou bránit nebudou - to platí například v Uruguayi, Mexiku, Kambodži nebo Afghánistánu.

Ve většině zemí se nesetkáte s rozdílem v přístupu k euru či dolaru - vymění vám rádi obojí, eura ale někdy v horším kurzu. Třeba na Kubě vám sice dolary vymění, poplatky vás ale přijdou dráž, než kdybyste si vzali eura. „Dolary v exotických zemích lidé znají a vědí, jak vypadají, u eur nikoliv,“ varuje přesto mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří Tomio Okamura.
U dolarů se můžete někdy setkat s tím, že místní obchodníci odmítají některé série bankovek - řeknou vám sice, že o padělky nejde, přesto je ale nechtějí. V bance vám je každopádně vymění. Pozor i na stodolarovky - třeba v Jižní Americe je budete udávat jen těžko, nechte si raději vyplatit drobnější hodnoty. Oproti eurům mají dolary tu výhodu, že existují i jednodolarové bankovky - hodí se mj. na spropitné.

zdroj: Travel digest, 28.1.2009

Copyright (c) 2009 Diners Club Czech s.r.o.
Všechna práva vyhrazena
Mailingový systém Colibri MAIL