TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Další banka v ČR vydává karty Diners Club

 

Od 1. března 2007 mohou klienti Oberbank, a.s. požádat o vydání všech typů platebních karet Diners Club přímo u svých bankovních poradců.

Společnost Diners Club chce nabízet svým klientům maximální komfort, a proto se snaží, aby o karty Diners Club mohli klienti žádat přímo ve své bance. "Jsem ráda, že se nám podařilo uzavřít smlouvu o vydávání karet s Oberbank a rozšířit tak počet partnerů, u kterých mohou zájemci o vydání našich karet požádat," říká generální ředitelka Diners Club Czech Ing. Eva Kárníková, MBA. "Jsem přesvědčená, že spolupráce bude výhodná pro všechny strany." Doposud karty Diners Club vydávaly následující banky působící v České republice – Volksbank, ČSOB, Česká spořitelna, Živnostenská banka, ING, J&T a HVB Bank.

Podle slov Evy Kárníkové je využívání  karet Diners Club výhodné jak pro firmy, tak pro soukromé držitele zejména díky odložené splatnosti transakcí až o 55 dní, celkovému zjednodušení administrativy a možnosti on-line přístupu k elektronickým výpisům a přehledu realizovaných transakcí.

"Karty Diners Club jsou mezinárodně uznávaným platebním prostředkem, který chceme nabízet především našim privátním klientům," říká Johann Fuchs, ředitel organizační složky Oberbank ČR. "Očekáváme, že díky této možnosti budeme moci navázat bližší kontakt se stávajícími zákazníky a podpořit zároveň akvizici těch nových. Komplexní paleta služeb, které karty Diners Club nabízí, je dobře promyšlená a všechny produkty proto budou individuálně dobře využitelné i pro klienty naší banky," dodává J. Fuchs.

 

Pro více informací kontaktujte:

Miloslav Bouček

Obchodní a marketingový ředitel

tel: +420 724 029 340

e-mail: miloslav.boucek@dinersclub.cz

Diners Club Czech s.r.o.

Široká 5/36, 110 00 Praha 1

 

 

Oberbank, a.s. je tradičním rakouským bankovním ústavem s hlavním sídlem v Linci. Byla založena v roce 1869 a dnes patří se svými 116 pobočkami a 1800 pracovníky k nejvýznamnějším rakouským finančním institucím. Po vstupu skupiny středoevropských a východoevropských států do Evropské unie pak banka rozšířila svou působnost také do České republiky, na Slovensko a do Maďarska. Na český trh vstoupila banka Oberbank v roce 2004 koupí malé bankovní skupiny působící v jižních Čechách. Jednalo se o společnost Sparkasse Muhlviertel West (SMW). Sídlo společnosti se postupně přesunulo do Prahy a síť poboček se rozrostla na čtrnáct. Komplexní nabídkou služeb se zaměřuje jak na firemní klienty z oblasti velkého průmyslu a z řad malých a středních podniků, tak rovněž na privátní klientelu, která zejména ocení individuální přístup banky ke klientovi.

 

Diners Club Czech zastupuje v České republice mezinárodní asociaci Diners Club International, která se specializuje na vydávání platebních karet Diners Club. V České republice působí již od roku 1998. Kartu Diners Club v tuzemsku vlastní téměř 10 tisíc klientů a akceptuje ji přes 38 tisíc obchodních míst. Celosvětově bylo vydáno více než 9 milionů karet Diners Club, které mohou klienti používat na více než 13,5 milionech obchodních míst ve 200 zemích světa.

 

Kreditní karta Diners Club je typu charge, tj. umožňuje klientovi nákup zboží či služeb prostřednictvím bezúročného úvěru s odloženou splatností až 55 dní. Po skončení kalendářního měsíce jsou všechny transakce vyúčtovány a klient uhradí celkovou sumu útrat naráz. Karta Diners Club není vázána k žádnému konkrétnímu bankovnímu účtu.

 

Další informace o společnosti Diners Club Czech a jejích produktech naleznete na www.dinersclub.cz