Diners Club Czech otevírá zastoupení v Ostravě

 

OSTRAVA, 1. června 2005 – Společnost Diners Club Czech dnes v Ostravě otevřela svou první regionální pobočku, která se stane významným distribučním kanálem pro prodej karet Diners Club v severomoravském regionu a převezme péči o klíčové zákazníky na Moravě a ve Slezsku.

 

"Morava je z našeho pohledu velmi zajímavý region, a to hlavně proto, že zde sídlí velké množství významných firem," vysvětluje Ing. Eva Kárníková, MBA, generální ředitelka Diners Clubu pro Českou republiku, a dodává: "Chceme firmám i individuálním klientům z celé Moravy poskytnout stejně kvalitní služby, které nabízíme klientům v Praze. To nám umožní právě ostravská pobočka."

 

Na severní Moravě je v současnosti vydáno asi 300 karet Diners Club. "Tento relativně nízký počet vyplývá z toho, že jsme až dosud měli zastoupení pouze v Praze, což je poměrně daleko a mnoho klientů to svým způsobem odrazuje," konstatuje Miloslav Bouček, obchodní a marketingový ředitel Diners Clubu. "Počet obchodníků je v severomoravském regionu poměrně vysoký – pohybuje se kolem 4.000 a stále roste, takže naši budoucí klienti z Ostravska a okolí nebudou mít problémy s akceptací našich karet," dodává Miloslav Bouček.

 

Zpočátku bude v Ostravě působit jeden obchodní zástupce, v blízké budoucnosti však Diners Club Czech počítá s rozšiřováním pobočky. Podle Evy Kárníkové se bude moravské zastoupení společnosti soustřeďovat zejména na péči o firemní klientelu. Firemní karty a deponované účty bude Diners Club v Ostravě nabízet jak přímo, tak ve spolupráci s významnými lokálními partnery, kterými je například řada ostravských cestovních kanceláří.

 

 

Diners Club Czech zajišťuje v České republice vydávání  kreditních karet Diners Club již od roku 1998. Tuto kartu v tuzemsku vlastní téměř 10.000 klientů a akceptuje ji přes 37.000 obchodních míst. Celosvětově bylo vydáno téměř 9 milionů karet Diners Club, které mohou klienti používat na více než 9,5 milionech obchodních míst. Kreditní karta Diners Club je typu charge, tj. umožňuje klientovi nákup zboží či služeb prostřednictvím bezúročného úvěru s odloženou splatností až 55 dní. Po skončení kalendářního měsíce jsou všechny transakce vyúčtovány a klient uhradí celkovou sumu útrat naráz. Karta Diners Club není vázána k žádnému konkrétnímu bankovnímu účtu.

 

Diners Club International je prvním vydavatelem kreditních karet na světě. První kreditní kartu světa společnost vydala v USA v roce 1950. Dnes má Diners Club International regionální zastoupení po celém světě a karty Diners Club jsou akceptovány ve více než 200 zemích.

 

Další informace o společnosti Diners Club Czech a Diners Club International a jejích produktech naleznete na www.dinersclub.cz  nebo www.dinersclub.com

 

Pro více informací kontaktujte:

Miloslav Bouček

724 029 340

miloslav.boucek*dinersclub.cz