TISKOVÁ ZPRÁVA


Diners Club Road Account nyní i na pobočkách Komerční banky

 

V Praze, 1. prosince 2007 Komerční banka jako jediná z velkých bank v ČR začala nabízet platební prostředek pro úhradu mýtného kartu Diners Club Road Account. Karta je určena pro firmy a podnikatele v silniční dopravě s pravidelnými přejezdy ČR a Rakouska, kterým poskytuje cenově velmi výhodný způsob následné úhrady mýta.

 

Diners Club Road Account je tzv. charge karta, což znamená, že klient hradí mýtné transakce čerpáním krátkodobého bezúročného úvěru se splatností až 48 dní. Současně hradí pouze velmi nízký servisní poplatek ve výši 45,- Kč měsíčně.

 

 „Hlavními výhodami této karty je efektivní plánování firemních výdajů díky odložené splatnosti, možnost využití karty pro všechna vozidla společnosti a přehledný systém řízení a kontroly nákladů na mýtné. Mimo klasických platebních karet tak nově našim klientům nabízíme jednoduchý způsob úhrady mýtného bez nutnosti skládání finančních záloh a za velmi výhodných podmínek,“ vysvětluje Filip Kotora, vedoucí marketingu pro korporátní a municipální klienty KB.

 

„Díky spolupráci s Komerční bankou chceme výrazně rozšířit okruh uživatelů Diners Club Road Account na českém trhu a využít tak našich rozsáhlých zkušeností v oblasti firemních platebních a kreditních karet. Zpoplatnění českých silnic a dálnic se bude dále rozšiřovat, proto bychom přepravním společnostem chtěli povinnost úhrady mýtného co nejvíce usnadnit. Karta Diners Club Road Account je mimo plateb za mýtné blokována pro jiné typy transakcí a klientům tak poskytuje velmi jednoduchý a bezpečný způsob úhrady poplatků za využívání silnic a dálnic,“ dodává Ing. Eva Kárníková, generální ředitelka Diners Club Czech. „Navíc jsme schopni zajistit našim klientům registraci jejich vozidel do systému či případně přeregistraci aut z jiných způsobů úhrady mýta, jako jsou například předplacené palubní jednotky“ říká dále Eva Kárníková.

 

Diners Club během příštího roku nabídne uživatelům karet Diners Club Road Account i další doplňkové služby jako např. možnost vrácení DPH za mýtné v Rakousku, pojištění či úhradu lístků na trajekty. Prioritou je dále rozšíření možnosti platby mýta prostřednictvím karty Diners Club Road Account i v dalších zemích.

 

Pro další informace kontaktujte:

Miloslav Bouček

Marketingový ředitel

Diners Club Czech, s.r.o.

Tel.: 221 779 924

miloslav.boucek@dinersclub.cz

 

Diners Club Czech zastupuje v České republice mezinárodní asociaci Diners Club International, která se specializuje na vydávání platebních karet Diners Club. Společnost vznikla v USA v roce 1950. V České republice působí od roku 1998. Kartu Diners Club v tuzemsku vlastní téměř 10 tisíc držitelů a akceptuje ji více než 38 tisíc obchodních míst. Celosvětově bylo vydáno přes 10 milionů karet Diners Club, které mohou klienti používat k úhradám na více než 13,5 milionech obchodních míst ve 200 zemích světa a k výběru ze sítě 1 milionu bankomatů.

 

Platební karta Diners Club je typu charge, tj. umožňuje klientovi nákup zboží či služeb prostřednictvím bezúročného úvěru s odloženou splatností až 55 dní. Po skončení kalendářního měsíce jsou všechny transakce vyúčtovány a klient uhradí celkovou sumu útrat naráz. Karta Diners Club není vázána k žádnému konkrétnímu bankovnímu účtu a může být vydána jak soukromému držiteli tak zaměstnancům firmy jako služební karta v rámci Firemního programu Diners Club. Kromě standardních karet Diners Club vydává Diners Club Czech speciální produkty Diners Club Lodged Account pro úhradu transakcí od stálých dodavatelů a Diners Club Road Account pro úhradu poplatků za mýto v České republice a v Rakousku.

 

www.dinersclub.cz