Global Payments Europe poskytne AKI, spol. s r.o. uzavřený platební systém mediPAS

 

PRAHA – 14. prosinec 2007 - Společnost Global Payments Europe, s. r. o. dnes oznámila, že ve spolupráci se společností quatro solutions a.s. uvádí na trh uzavřený platební systém mediPAS pro výběr a evidenci regulačních poplatků ve zdravotnických zařízeních. V průběhu prosince proběhne první instalace v nestátním zdravotnickém zařízení AKI, spol. s r.o. v Brně.

 

Systém bude sloužit pacientům k úhradě poplatků při poskytování zdravotní péče nově zavedených v souvislostí s reformou veřejných financí od 1.ledna 2008 a také k úhradě dalších poplatků za provedené nadstandardní léčebné úkony hrazené pacientem.

 

Systém mediPAS umožňuje výběr poplatků, automatické vydávání dokladů o platbách, on-line evidenci poplatků a jejich zpracování. Kromě odstranění administrativy, spojené s výběrem poplatků systém mediPAS limituje rizika spojená s přímou manipulací s penězi a také přináší významnou úsporu času pro lékaře. 

 

Vlastníkem a dodavatelem systému mediPAS je společnost quatro solutions a.s.,


Global Payments Europe je technologickým poskytovatelem služeb.

 

Společnost Global Payments Europe, s. r. o. tímto krokem vstupuje do nově vznikajícího segmentu privátních platebních schémat pro zdravotnická zařízení. Její Business Development & Strategy Director Tomáš Melichar k tomu říká: „Nabízíme zdravotnickým zařízením řešení, které zabezpečí výběr regulační poplatků včetně veškeré předepsané administrativy. Systém bude provozován na stávajícím robustním hardware a v prostředí, které se používá i pro bankovní karty. Tím je zajištěna nejvyšší míra bezpečnosti i dostupnosti systému. Jsme schopni integrovat izolované systémy tak, abychom vytvořili platební standard, který umožní placení poplatků pacienta jednoho zdravotnického zařízení i v zařízeních dalších.“

 

AKI, spol. s r.o., vydá v první fázi projektu svým pacientům 6.000 magnetických karet mediPAS, které umožní pacientům bezhotovostní úhradu těchto poplatků. Pacienti si mohou kartu předplatit na libovolnou výši kreditu.

 

Jednatelka společnosti AKI, spol. s r.o., primářka MUDr. Eva Ohnútková, říká: „Od srpna, kdy začalo být zřejmé, že se od ledna 2008 zavedou regulační poplatky, jsme hledali řešení, jak proces jejich výběru hladce zvládnout. Při výběru přímo v našich deseti ambulancích by to znamenalo, kromě komplikací s nutným udělením hmotných zodpovědností, i nadměrnou administrativní zátěž lékařů a sester a tím omezení času, který věnují našim pacientům. Protože je pacient v AKI vždy na prvním místě a nejvyšší kvalita poskytované odborné péče naším krédem, nechceme zatěžovat naše kolegy výběrem regulačních poplatků. Z různých variant řešení, včetně automatů na „výdej jízdenek“ jsme se rozhodli pro systém mediPAS. Ten nám kromě usnadnění výběru poplatků a úspory času umožní získat i terminál pro akceptaci platebních karet. MediPAS plánujeme v budoucnu využít i jako nástroj k řízení vztahů s našimi klienty a zkvalitňování námi poskytovaných služeb“

 

Bližší informace o projektu mediPAS a kontakty jsou k dispozici také na www.mediPAS.cz

Společnost Global Payments Europe, s.r.o. sídlí v Praze, pobočky má v Moskvě, Kyjevě, Varšavě, Bratislavě a Sarajevu. Poskytuje finančním institucím komplexní služby v oblasti vydávání, správy a personalizace bankovních i  nebankovních karet, zpracování transakcí, instalace a údržby bankomatů a platebních terminálů, vývoje platebních systémů a řešení. GPE dále poskytuje aplikace pro bezpečné platby po internetu,
m-Commerce a též služby spojené s provozem úvěrových registrů. Platforma společnosti MUZO byla jednou z prvních na evropském trhu, které vyhověly mezinárodním standardům EMV pro čipové platební karty.

 

Společnost Global Payments Inc. (NYSE:GPN), je přední světový dodavatel řešení pro elektronický platební styk pro spotřebitele, obchodníky, nezávislé prodejní organizace, finanční instituce, státní úřady a nadnárodní společnosti ve Spojených státech, Kanadě, Latinské Americe, Evropě a Asii. Další informace o společnosti a jejích službách naleznete na adrese http://www.globalpaymentsinc.com.

 

Pro další informace kontaktujte:

 

Ing. Jiří Hollan

Ředitel marketingu a komunikace

Global Payments Europe, s.r.o.

V Olšinách 626/80, 100 00 Praha 10 

Tel.: + 420 267 197 509, E-mail: jhollan@gpe.cz

                                                       

This announcement may contain forward-looking statements pursuant to the "safe-harbor" provisions of the Private Securities Litigation Reform Act of 1995. These forward looking statements involve risks and uncertainties such as product demand, market and customer acceptance, the effect of economic conditions, competition, pricing, development difficulties, foreign currency risks, costs of capital, continued certification by credit card associations, the ability to consummate and integrate acquisitions, and other risks detailed in the Company's SEC filings, including the most recently filed Form 10-Q or Form 10-K, as applicable. The Company undertakes no obligation to revise any of these statements to reflect future circumstances or the occurrence of unanticipated events.