TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Diners Club Czech nabízí klientům Komerční banky služební karty

 

V Praze, 22. června 2007 – Komerční banka začala nabízet vysoce prestižní služební platební kartu společnosti Diners Club International pod názvem Diners Club Corporate Card. Karta je určena zejména pro firmy, jejichž zaměstnanci hodně cestují a kterým chce jejich firma zajistit komfort na služebních cestách.

 

Diners Club Corporate Card je karta typu „charge“, což znamená, že banka umožňuje klientovi přístup ke krátkodobému úvěru s bezúročným obdobím až 55 dní.

 

 „Hlavními výhodami této karty jsou úspory v řízení firemního cash-flow díky odložené splatnosti a rychlý a přehledný systém řízení a kontroly služebních nákladů. Vysoký úvěrový limit, výrazně omezená odpovědnost za ztrátu nebo krádež karty a následné expresní doručení nové karty kamkoliv na světě a nadstandardní doplňkové služby (např. rozsáhlé cestovní pojištění vztahující se i na další 3 spolucestující osoby nebo vstup do vybraných letištních salonků) jsou dalšími výhodami této služební karty,“ vysvětluje Filip Kotora, vedoucí marketingu pro korporátní a municipální klienty KB.

 

„Věřím, že si nová firemní karta Diners Club Corporate Card najde rychle své příznivce díky skvělým službám i  mezinárodní prestiži, kterou se pyšní, a stane se pro klienty Komerční banky minimálně stejně oblíbenou jako všude jinde ve světě,“ dodává generální ředitelka Diners Club Czech, Eva Kárníková. 

 

Pro více informací kontaktujte:

Miloslav Bouček

Obchodní a marketingový ředitel

tel: +420 724 029 340

e-mail: miloslav.boucek@dinersclub.cz

Diners Club Czech, s.r.o.

Široká 5/36, 110 00 Praha 1

 

Komerční banka je třetí největší bankou v České republice podle velikosti aktiv a výše bilanční sumy. Poskytuje klientům komplexní služby v oblasti drobného, podnikového a investičního bankovnictví. Na 7 550 zaměstnanců Komerční banky obsluhuje 1 530 000 klientů, kteří mohu využít rozsáhlé sítě 379 obchodních míst v celé České republice. KB provozuje 651 bankomatů a více než 856 000 klientů využívá jeden z kanálů přímého bankovnictví.

 

KB je součástí skupiny Société Générale, která je pátou největší bankovní skupinou v eurozóně. Jejích 130 tisíc zaměstnanců obsluhuje v 77 zemích světa přes 22,5 miliónů individuálních klientů. 

 

Diners Club Czech zastupuje v České republice mezinárodní asociaci Diners Club International, která se specializuje na vydávání platebních karet Diners Club. V České republice působí již od roku 1998. Kartu Diners Club v tuzemsku vlastní téměř 10 tisíc klientů a akceptuje ji přes 38 tisíc obchodních míst. Celosvětově bylo vydáno více než 9 milionů karet Diners Club, které mohou klienti používat na více než 13,5 milionech obchodních míst ve 200 zemích světa.

 

Kreditní karta Diners Club je typu charge, tj. umožňuje klientovi nákup zboží či služeb prostřednictvím bezúročného úvěru s odloženou splatností až 55 dní. Po skončení kalendářního měsíce jsou všechny transakce vyúčtovány a klient uhradí celkovou sumu útrat naráz. Karta Diners Club není vázána k žádnému konkrétnímu bankovnímu účtu.

 

Další informace o společnosti Diners Club Czech a jejích produktech naleznete na www.dinersclub.cz