Titul „MasterCard Firemní banka roku 2007“

získala Komerční banka

Finanční ředitelé nejvýznamnějších firem v České republice letos již potřetí udělili titul MasterCard Firemní banka roku. Svou pozici banky, která firmám poskytuje nejkvalitnější služby, obhájila Komerční banka.

 

 

Praha, 14. června 2007Na základě hlasování více než 150 finančních ředitelů nejvýznamnějších firem sdružených v Czech Top 100 bylo 14. června uděleno prestižní ocenění MasterCard Firemní banka roku 2007. Iniciátorem této speciální kategorie vyhlašované v rámci žebříčku 100 nejvýznamnějších firem České republiky je společnost MasterCard Europe, která tímto způsobem nabízí českým firmám objektivní zhodnocení firemního bankovnictví.  Jméno vítězné banky, kterou se stala Komerční banka, bylo vyhlášeno během slavnostního večera sdružení Czech Top 100 v Obecním domě v Praze. Pomyslnou zlatou medaili v prestižním ocenění MasterCard Firemní banka roku 2007 získala Komerční banka. Druhé místo patří ČSOB, bronz si odnesla Česká spořitelna.

 

Letošní výsledky MasterCard Firemní banky roku zhodnotil Ján Čarný, generální ředitel společnosti MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko: „První výsledky ocenění MasterCard Firemní banka roku jsme české veřejnosti představili v roce 2005. Od té doby se každým rokem snažíme přinášet českým firmám objektivní informace o kvalitách služeb jednotlivých bank. Všechny tři banky, které se letos umístily na stupních vítězů, obhájily výsledky z minulého ročníku ocenění a potvrdily tak pevnou pozici, kterou na poli firemního bankovnictví zastávají.“

 

Vyhrát podruhé za sebou ocenění Firemní banka roku je pro nás především důkazem toho, že Komerční banka nabízí podnikům vysokou úroveň služeb a zároveň toho, že jsme vnímáni jako odborníci. Na druhé straně to pro nás také představuje velký závazek do budoucnosti. Už nyní ale mohu říci, že jsme neusnuli na vavřínech. V nedávné době jsme, právě s cílem více přizpůsobit nabízené služby specifickým potřebám velkých podniků, změnili způsob jejich obsluhy. Pevně věříme, že našim klientům to přinese maximální pohodlí spojené s vyšší efektivitou a kvalitou,“ řekl Jan Juchelka, člen představenstva a výkonný ředitel pro Top Corporations Komerční banky.

 

O výsledcích ocenění MasterCard Firemní banka roku 2007 rozhodla porota složená z finančních ředitelů nejvýznamnějších firem v České republice. Porotci hodnotili jednotlivé banky především podle vlastních zkušeností, k dispozici ale měli také podklady, které k tomuto účelu poskytly jednotlivé banky.

 


Při hodnocení bankovních služeb vycházeli finanční ředitelé především z konkrétních zkušeností z oblastí, jakými jsou:

·        kvalita jednotlivých produktů poskytovaných bankami

·        inovace a vzájemná kompatibilita bankovních produktů

·        kvalita a spolehlivost poskytovaných služeb

·        vstřícnost bank při vyřizování klientských požadavků.

 

Společnost MasterCard je již třetím rokem partnerem prestižního sdružení CZECH TOP 100. Obě společnosti chtějí pomocí ocenění MasterCard Firemní banka roku zdůraznit fakt, že kvalitní bankovní služby jsou v každé zemi jednou ze základních podmínek pro úspěšný rozvoj podnikatelského prostředí.

 

Výsledky letošního ročníku MasterCard Firemní banka roku:

 

  1. místo: Komerční banka
  2. místo: ČSOB
  3. místo: Česká spořitelna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O společnosti MasterCard Europe

 

Společnost MasterCard Europe je subjekt odpovědný za řízení obchodní činnosti MasterCard Worldwide v Evropě. MasterCard Europe, se sídlem v belgickém Waterloo, spolupracuje s 51 evropskými zeměmi, které jsou administrativně rozděleny do tří zákaznických oblastí. Tyto oblasti zahrnují „Jednotnou oblast pro platby v eurech„ (SEPA), vyspělé trhy a rozvojové trhy Evropy, které sahají až k východním hranicím Ruska. Díky své síti místních zastoupení dokáže MasterCard Europe naplňovat rozličné potřeby zákazníků na nejrůznějších trzích po celé Evropě a umožňuje tak lidem obchodovat jejich vlastním způsobem a v jejich vlastním jazyce.

 

MasterCard přispívá k rozvoji globálního obchodování tím, že poskytuje životně důležité ekonomické spojení mezi finančními institucemi, podniky, držiteli karet a obchodníky na celém světě. Jakožto poskytovatel licencí, zpracovatel a poradce společnost MasterCard rozvíjí a uvádí na trh platební řešení, zpracovává každoročně více než 16 miliard plateb a poskytuje špičkové analytické a poradenské služby zákazníkům z řad finančních institucí a obchodníků. Prostřednictvím svého portfolia značek, mezi něž patří MasterCard®, Maestro® a Cirrus®, slouží MasterCard Worldwide spotřebitelům i podnikům ve více než 210 zemích a územích. Další informace naleznete na www.mastercard.com.

 

Kontakty:

 

Milan Kříž, Ogilvy Public Relations, +420 221 998 237, +420 602 266 316, milan.kriz@ogilvy.com

 

Eva Čechurová, Ogilvy Public Relations, +420 221 998 397, +420 736 529 977, eva.cechurova@ogilvy.com

 

Anna Šámalová, Ogilvy Public Relations, +420 221 998 226, +420 731 619 287, anna.samalova@ogilvy.com