Firmy ABN AMRO, FIRST DATA a PHARRO rozšiřují síť bankomatů v České republice
 

Praha, 10. červenec 2006 – Držitelé platebních karet budou mít již brzy v České republice snazší přístup ke své hotovosti. Díky partnerství společností ABN AMRO, First Data International a Pharro Praha CZ se zahajuje implementace 100 nových bankomatů ve velkých městech a centrech. Implementace představuje 1. fázi projektu, který má  rozšířit siť bankomatů ve střední a východní Evropě

Firma Pharro Praha CZ zodpovídá za umístění a správu bankomatů, společnost First Data International bude zabezpečovat zpracovávání transakcí a banka ABN AMRO povede všechny účty, úhrady a platby.
 

Martin Gračka, prezident společnosti Pharro Praha CZ, vysvětlil: "Rozhodnutí uzavřít partnerství s ABN AMRO a First Data souviselo především s flexibilitou a zkušenostmi těchto firem, díky čemuž budeme schopni poskytovat prvotřídní místní podporu různým zákazníkům ve střední Evropě.”


František Korecký, vedoucí úseku Transaction Banking ABN AMRO v České republice, řekl: ”Jsme velmi rádi, že jsme tímto projektem mohli rozšířit naše partnerství se společností First Data, začít novou spolupráci s firmou Pharro Praha CZ, a posílit tak síť naší banky na území republiky.”

Peter Gabriž, generální ředitel společnosti First Data na Slovensku a současně odpovědný za obchodní aktivity firmy v České republice, řekl: "Kontrakt se společností Pharro je pro nás důležitým mezníkem v tomto regionu, protože rozšíří naši spolupráci s nezávislými prodejními organizacemi ve střední a východní Evropě. Máme zájem dále rozvíjet tento  druh obchodních aktivit. Navíc nám naše současné dobré postavení na trhu umožňuje abychom poskytovali podporu těm organizacím, které ji potřebují. Jsme rovněž velmi potěšeni, že prostřednictvím této nové smlouvy s ABN AMRO můžeme doplnit náši mezinárodní spolupráci v oblasti akvizice obchodníků  a zpracovatelských služeb.”

 

Poznámky pro redaktory:

 

O společnosti ABN AMRO


Společnost ABN AMRO, se sídlem v Holandsku, je přední světová banka s celkovým majetkem ve výši 975,1 miliard EUR (k 31. březnu 2006). Banka má přes 3.500 poboček ve více než 60 zemích. Po celém světě zaměstnává více než 105 000 zaměstnanců na plný úvazek. ABN AMRO je kotovaná na burze Euronext a na Newyorské burze cenných papírů (NYSE).         

 

O společnosti Pharro


Společnost Pharro PRAHA CZ a.s. byla založena v roce 2004 skupinou soukromých investorů. Pharro vlastní a provozuje nezávislou síť maloobchodních bankomatů. Pharro postupně vybuduje síť více než 400 bankomatů ve střední a východní Evropě. Pharro také nabízí kompletní služby outsorcingu pro sítě  bankomatů a prodejních míst (ATM/POS networks) pro tradiční maloobchodní finanční instituce.  

 

O společnosti First Data International


Společnost First Data International, část korporace First Data Corp. (NYSE: FDC), je vedoucím poskytovatelem v oblasti elektronických obchodních a platebních řešení pro finanční instituce a obchodníky na celém světě. Společnost First Data International poskytuje služby různorodé škále trhů, ovlivňujíc globální škálu trhů prostřednictvím místní činnosti  a neustálým zaměřením pozornosti na potřeby jednotlivých klientů. Firma má více než  5800 zaměstnanců  a má provozovny v celé Evropě, Středním východě  a v Africe, Latinské Americe, Kanadě, Austrálii a tichomořské Asii.

 

Společnost First Data obsluhuje 4,6 mil. obchodních míst, 1600 vydavatelů karet a miliony zákazníků. First Data posouvá celosvětovou ekonomiku tím, že lidem a podnikům po celém světě umožňuje snadné, rychlé a bezpečné nakupování zboží a služeb za použití prakticky jakékoliv formy placení. Portfolio služeb a řešení společnosti zahrnuje vydávání kreditních, debetních karet, karet soukromých značek, inteligentních tzv. "smart" karet, karet typu elektronické peněženky, a služby zpracování obchodních transakcí pro obchodníky; služby převodů finančních prostředků; zpracování poštovních poukázek; ochranu před podvody a autentifikační řešení; šekové záruky a služby verifikace prostřednictvím TeleCheck; stejně tak i řešení pro internetové obchodování a pro mobilní telefony. Western Union spolu se společností Orlandi Valuta a Vigo tvoří jednu ze světových největších sítí na převod peněz s přibližně 274 tis. agenturních zastoupení ve více než 200 zemích a teritoriích. Více informací najdete na www.firstdata.com.

 

 

Kontakty:     

Patrícia Packová, tel.: +421 907 735 668, patricia.packova@firstdata.sk

Martin Gračka, tel.: +420 224 056 040, martin.gracka@pharro.cz

Vladimíra Kadlecová, tel.: +420 244 052 390, vladimira.kadlecova@cz.abnamro.com