Tisková zpráva
 

V Praze, 16.8.2007

Jak zvládnout průvan v rodinných financích

Proč složenky neodvane podzimní vítr někam daleko, aby do našich schránek přilétly s pořádným zpožděním? Náš účet by si zatím dal v klidu kafe, aby načerpal čerstvé síly. Ale ony ne, čert nikdy nespí a složenky vždycky přijdou včas. Ale co jestli je účet právě po maratonu a peněžence už na vaše přání nezbývá ani jeden zlatý vlas? Nehledejte chlup na dlani a zajděte do banky, třeba do ČSOB. Každé neduhy má léčit odborník a na finance se tu specializují. Nejúčinnější lék na dočasné finanční problémy se jmenuje spotřebitelský úvěr.

Nejběžnější úvěr u ČSOB se trefně jmenuje ČSOB Půjčka na cokoliv. Ihned po jeho schválení si můžete z banky odnést v hotovosti až 200 000,- Kč (podle výše vašich příjmů), aniž byste museli dokazovat, za co je utratíte. Hodí se na nákup dárků, ale také například na pěknou zimní dovolenou. Když vám zvýší plat nebo jinak nečekaně přijdete k penězům, můžete úvěr splatit předčasně bez jakýchkoliv sankcí ze strany banky. Podle tiskového mluvčího ČSOB Tomáše Kopeckého má výhodné splátkové podmínky, díky nimž si můžete splácení rozložit tak, aby nezatěžovalo váš rozpočet. „Když si klient půjčí například 20 000 korun na jeden rok, činí jedna splátka asi 1 750 korun. To znamená, že celou půjčku přeplatí jen o necelých tisíc korun,“ uvádí Kopecký.

O něco pružnější možností je Povolené přečerpání běžného účtu, pro které ovšem potřebujete vlastnit účet u ČSOB. Ačkoliv je tu vyšší úroková sazba než u ČSOB Půjčky na cokoliv, v konečné fázi pro vás může být tato forma úvěru výhodnější. „Maximální schválené přečerpání se řídí výší příjmu klienta. Může dosáhnout až 200 000 korun,“ říká Tomáš Kopecký. „Výhodou je to, že úroky se počítají pouze z částky, o kterou klient přečerpal svůj účet. Jakmile mu na konto přibudou peníze, úroky se snižují. Nemusí tak splácet pravidelně a službu může využít i jako pojistku v případné dočasné finanční tísni.“

Znamená to, že i když utratíte všechny své peníze, nejsou ohroženy pravidelné měsíční platby, které ze svého účtu posíláte.

Jestliže vaše problémy vyřeší nové auto nebo lepší bydlení, je výhodnější využít specializované bankovní produkty. S ČSOB Půjčkou na auto si můžete pořídit nový i ojetý vůz nebo motorku a ihned se stanete jejich majitelem (na rozdíl od leasingu). Maximální výše této půjčky není omezená!

Strop prakticky neexistuje ani u ČSOB Půjčky na lepší bydlení, která má široké možnosti využití. Neslouží jen k pořízení nového bytu, chaty nebo parcely. Pomůže i při zakoupení družstevního podílu v bytovém družstvu, privatizaci nebo předplacení nájemného u obecních bytů.

Pokud patříte k lidem, kteří si neradi půjčují z obavy, že by mohli mít problémy se splácením v případě úrazu nebo jiného neštěstí, přeptejte se na možnost pojištění úvěru přímo na pobočce ČSOB nebo na internetových stránkách www.csob.cz, kde se také dozvíte bližší informace o nabízených úvěrech. A potom si vy i váš účet můžete v klidu odpočinout…