V Monopoly se platí kartou Visa

 

Nová elektronická verze klasické stolní hry Monopoly nahradila papírové dolary debetními kartami Visa

7. prosince 2006

Praha

S platebními kartami Visa se dnes setkáváme ve všech sférách každodenního života a počet transakcí neustále roste. Stále více lidí dává přednost elektronickým platbám před platbou v hotovosti a tento trend potvrzuje i nová verze nejslavnější finanční hry všech dob – Monopoly. Klasické hrací bankovky, které byly v oběhu od roku 1935, nahradil elektronický platební terminál a debetní karty Visa s magnetickým proužkem.

 

Hra Monopoly banking je určena pro 2 až 6 hráčů. Hráči postupně kupují jednotlivé nemovitosti a staví na nich svoje hotely, které jim přinášejí zisky v dalších kolech, když na takto obsazené políčko stoupnou protihráči. Ten, kdo vyčerpá své finanční prostředky a zbankrotuje, vypadá ze hry; kdo zůstane ve hře jako poslední, vyhrává. Nová elektronická verze umožňuje koupit také české nemovitosti, jako například Karlštejn, Národní divadlo nebo Brněnské výstaviště. Stačí vložit platební kartu Visa do elektronické čtečky, odečíst příslušnou sumu a Karlštejn je váš!

 

Výrobce hry, společnost Hasbro, se rozhodla oživit po 70ti letech éru různobarevných bankovek a přejít k elektronickému bankovnictví, na základě spotřebitelského průzkumu, který ukázal, že 70 procent spotřebitelů platí hotově mnohem méně než před deseti lety. Výsledky průzkumu dále potvrdily, že většina spotřebitelů preferuje platit nákupy kartou.   

 

Od roku 1935, kdy byla hra poprvé představena veřejnosti, se jenom ve Velké Británii prodalo přes 20 milionů kusů a bylo vydáno přes 300 miliard hracích liber.

 

Doporučená maloobchodní cena nové stolní hry Monopoly banking je 1 199 Kč.

 

O společnosti Hasbro

Společnost Hasbro byla založena v roce 1923 jako malý rodinný podnik výrabějící tužky a pouzdra. Na trh hraček vstoupilo v roce 1940 s TV reklamou na produkt Potate Head.

Hasbro je druhý největší výrobce a distributor hraček na světě a jeho roční obrat přesahuje 3 bilionů dolarů. Mezi jeho nejznámější značky patří například MB Parker – dětské a společenské hry, My little Pony,  Play- Doh kolekce plastelíny,  Playskool – hračky pro děti od 12 měsíců nebo Fur Real friends – interaktivní zvířátka. Společnost Hasbro je také distributor licenčních hraček: STAR WARS, TRANSFORMERS nebo MARVEL (patří zde Spiderman, Fantastic Four, X-Men a další), Action Man. Více informací najdete na www.hasbro.com 

O společnosti Visa Europe

V Evropě bylo vydáno přes 315 milionů debetních, kreditních a komerčních karet Visa. Za posledních 12 měsíců do června 2006 byly těmito kartami pořízeny transakce (platby u obchodníků i výběry z bankomatů) v hodnotě 1,19 trilionu EUR. Visa Europe je členskou asociací sdružující 4 500 evropských členských bank. Jakožto evropská organizace dokáže rychle reagovat na specifické potřeby evropských bank a jejich zákazníků, tedy držitelů karet a obchodníků. Visa Europe je součástí společnosti Visa International, jež zajišťuje interoperabilitu produktů na celosvětové úrovni a dohlíží na rozvoj značky Visa. V říjnu 2006 společnost Visa oznámila vytvoření nové globální organizace Visa Inc. V rámci této restrukturalizace zůstane Visa Europe členskou asociací s exkluzivní licencí v Evropě. Visa je jedním z předních platebních systémů světa a její karty jsou přijímány zhruba na 24 milionech míst, včetně 1 milionu bankomatů.Více informací najdete na stránce www.visaeurope.com