Visa Europe dosáhla významné dohody pro V PAY, přichází s novou debetní kartou V PAY kompatibilní se standardem SEPA

9. listopadu 2006

Frankfurt

Visa Europe dosáhla klíčové dohody s předním německou zúčtovací bankou B+S Card Service GmbH (B+S) ohledně akceptace nové evropské debetní karty V PAY.

 

B+S souhlasila s tím, že k 1. lednu 2007 otevře svou obchodní síť kartě V PAY, jež je novým debetním řešením společnosti Visa kompatibilním s evropským standardem SEPA. B+S bude nabízet V PAY (včetně štítků v obchodech informujících držitele karet V PAY o tom, že na daném místě je možné jejich kartou platit) všem obchodníkům splňujícím podmínky EMV, stejně jako novým obchodníkům. B+S obsluhuje zhruba 135 000 obchodů přijímajících karty Visa a zúčtovává 40 procent transakcí učiněných zákazníky u obchodníků v Německu. Po podepsání této dohody si držitelé karet V PAY mohou být jisti tím, že jejich karta V PAY bude akceptována jak v německých obchodech, tak ve třech milionech terminálech a 180 000 bankomatech po celé Evropě.

 

"Visa Europe je hrdá na to, že německý trh se připravuje na příchod V PAY a že B+S učinila v tomto ohledu první významný krok mezi zúčtovacími bankami. I nadále úzce spolupracujeme se všemi našimi německými partnery, abychom společně zajistili co nejširší přijetí nové karty V PAY na německém trhu. V Evropě zúčtovací banky připravené na V PAY tvoří již 85 procent transakčního objemu realizovaného společností Visa", říká zástupce ředitele Visa Europe Philippe Menier.

 

"B+S se již těší, až svým obchodníkům bude moci umožnit přijímat nový produkt V PAY," říká výkonný ředitel B+S Card Service Helmut Schmid. "Díky této právě uzavřené dohodě budou moci naši partneři přijímat V PAY od samotného začátku, a tak profitovat z toho, co nového V PAY přináší."

 

V PAY je evropské debetní řešení navržené speciálně s ohledem na potřeby evropských bank. Pro zajištění celoevropské kontroly zřídila společnost Visa Europe v květnu 2006 řídící výbor pro V PAY, který se sešel na svém ustavujícím zasedání ve Frankfurtu. Ve výboru jsou zastoupeny německé banky, jež dohlížejí na vývoji produktu V PAY v rámci Německa.

 

Na regionální úrovni výbor zajišťuje německým vydavatelům kontrolu nad jejich strategicky důležitými debetními produkty, mezi něž patří též karty k účtům. To je důležité, neboť průzkum ukázal, že téměř 98 procent transakcí učiněných debetními kartami se odehrává ve 30kilometrovém okruhu od držitelova bydliště. Prostřednictvím německého výboru mohou banky ovlivňovat ceny na celostátní úrovni a připravit tak V PAY cestu do celoevropského debetního segmentu.

 

Samolepky označující akceptaci karet V PAY má nyní na dveřích svých obchodů již milion obchodníků v jedenácti zemích, například v Belgii, Řecku, Itálii, Portugalsku, Švýcarsku nebo Turecku. V následujících měsících jejich řady rozšíří velký počet obchodníků z Francie, Německa, Španělska a Velké Británie.

 

Další informace: zúčtovací banky, které se zavázaly přijmout V PAY:

 

Belgie: BCC, euroConex

Česká republika:  Česká spořitelna, Komerční banka

Estonsko: Hansapank

Finsko: Luottokunta

Francie: Carte Bleue

Irsko: AIB, Bank of Ireland

Itálie: Setefi, Deutsche Bank, CartaSi, Banca Antonveneta, BNL

Litva: SEB Vilnius

Lotyško: Hansabanka

Maďarsko: OTP, K&H

Německo: B+S Card Service, Concardis, euroConex

Polsko: Polcard, Cardpoint

Portugalsko: UNICRE

Rakousko: Visa-Austria

Řecko: Alpha Bank, Piraeus Bank, Emporiki

Slovensko: Tatrabanka

Slovinsko: Banka Koper

Španělsko: Servired, Sistema 4B, EURO6000

Švýcarsko: Telekurs, Aduno

Turecko: Ak Bank, Is Bank, Garanti Bank, Yapi Kredi

Velká Británie: Streamline

 

 

O společnosti Visa

Společnost Visa v Evropě vydala přes 308 milionů debetních, kreditních a komerčních karet. Od března 2005 do března 2006 bylo prostřednictvím těchto karet utraceno na transakcích v obchodech a na výběrech z bankomatů přes 1,17 trilionu EUR. Visa Europe je členskou asociací, již vlastní a provozuje 4500 evropských členských bank. Je to organizace vlastněná a provozovaná Evropany, takže dokáže rychle reagovat na specifické potřeby evropských bank a jejich zákazníků, tedy držitelů karet a obchodníků. Visa Europe je součástí společnosti Visa International, jež zajišťuje interoperabilitu produktů na celosvětové úrovni a dohlíží na rozvoj značky Visa. Visa je jedním z předních platebních systémů světa a její karty jsou přijímány zhruba na 24 milionech míst, včetně 1 milionu bankomatů. Více informací najdete na adrese: www.visaeurope.com

 

O společnosti B+S Card Service

Společnost B+S Card Service má zhruba 135 000 klientů Visa a je jedním z předních poskytovatelů služeb pro platby kartami Visa v Německu. Společnost nabízí komplexní řešení pro kreditní karty včetně autorizace a zúčtování pro karty MasterCard, Visa, JCB a CUP. Dále provozuje POS terminály pro všechny druhy platebních karet, poskytuje zúčtovací služby, statistiky o obratu /prodeji, vyvíjí internetová platební řešení pro všechny druhy internetových obchodů a vyvíjí i svá řešení poskytuje i sousedním zemím.